הסכם ממון וחלוקה שווה של רכוש

הסכם ממון הינו הסכם הנחתם בין בני זוג ומקבל את תוקפו מכח חוק יחסי ממון בין בני זוג. עורך דין העורך הסכם כאמור הינו עורך דין אשר תחום התמחותו עריכה וניסוח של הסכמי ממון.

הסכם ממון אינו הסכם רגיל. המדובר בהסכם שנחתם בין בני זוג, אשר בעצם חתימתם עליו מצהירים כי הינם מתנים על חלק ו/או על כל ההסדר הקבוע בחוק יחסי ממון בין בני וזג.

ככלל תמיד עדיף להגיע למצב בו ניתן יהיה לחתום על הסכם. אך לא תמיד יש הכרח לחתום על הסכם ממון.

הצורך בהסכם כזה נוצר בדרך כלל כאשר לצד מסוים יש אינטרס לשמור לעצמו ובבעלותו זכויות ו/או רכוש אשר צבר לפני הנישואין. לעיתים המדובר על בני זוג שכל אחד מהם הביא לנישואין רכוש שהם מבקשים לשמור לעצמם בעת הגירושין.

חשוב להבין כי הסכם ממון אשר מאושר על ידי ערכאה שיפוטית דינו כפסק דין לכל דבר וענין. ועל כן, יש חשיבות רבה לדרך ניסוחו של ההסכם שכן הינו צופה פני עתיד ולו השלכות רבות ומשמעותיות.

למרות האמור לעיל, לא תמיד בהכרח קיומו של הסכם ממון מבטא מצב בו לא מתקיימת חלוקה שווה של רכוש או זכויות בין בני זוג. ועל מה מדובר?

לעיתים בני זוג דווקא כן מחליטים כי נכסים מסוימים יהיו שייכים בחלקים שווים לשניהם, למרות שהובאו על ידי כל אחד מהם בנפרד למסגרת הנישואין. לעיתים מטרת בני זוג הינה להבטיח דוקא את השוויוניות וחלוקה שווה של רכוש אשר הובא על ידם לפני הנישואין מתוך רצון להביע עמדה מוסרית מסויימת או מתוך רצון להבהיר הענין כדי שחלילה לא תהא מחלוקת בענין זה בעתיד.

מצב דברים כאמור יכול להתקיים כאשר בני הזוג מביאים לנישואין רכוש פחות או יותר שווה בערכו הכספי.

מובן הוא כי ניתן בהסכמה להוסיף ו/או לשנות הוראות הסכם שאושר על ידי ערכאה שיפוטית אלא שהדבר דורש אישור נוסף של ההסכם.

ראה עוד: תשלום דמי מזונות

המידע המוצג באתר זה הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה יעוץ או חוות דעת משפטית

לחוות דעת מקצועית ואישית ללא התחייבות

לייעוץ ראשוני עם עורך דין גרטל גרבר צרו קשר

    מאמרים נוספים

    © כל הזכויות שמורות לעורכי דין איריס גרבר ומוטי גרטל
    WhatsApp
    היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור