יתרונות אזרחות זרה בקניית דירה בחו"ל

אירופה מהווה הזדמנות פז ליזמי נדל"ן, המעוניינים ליצור לעצמם הזדמנות לנכס מניב, הממוקם בכפר פסטורלי או במרכז חיים שוקק. הקלות המס לבעלי אזרחות אירופאית, מערך התחבורה הענף, הרב תרבותיות, והשערים הפתוחים, הופכים את עניין קניית דירה בחו"ל לעסק משתלם. מהם היתרונות של אזרחות זרה ברכישת דירה?

דרכון אירופאי פותח שערים לרכישת דירה

לאחרונה, ישראלי רבים מתעניינים במימוש זכאותם עבור אזרחות פורטוגלית, אזרחות אשר מקנה להם זכות למגורים, מחיה, עבודה ושדרוג איכות החיים בכל אחת מ27 מדינות האיחוד האירופאי. בעל אזרחות פורטוגלית יכול בקלות יתרה, יחסית ליכולת המקבילה בישראל, לרכוש נכס מניב להשקעה או למגורים, וליהנות מהיתרונות של מגורים במדינה הגובלת באוקיינוס האטלנטי, הממוקמת במערב אירופה, ונהנית משיעורי תיירות הולכים ועולים, שהופכים אותה אטרקטיבית להשקעה.

הטבות והקלות במס

מצאתם נכס, שתרצו להפוך לדירת AIRBNB או לכל עסק אחר, בזכות החזקת באזרחות פורטוגלית תוכלו לרכוש אותו, וליהנות מהחוק הפורטוגלי מאפשר פטור מחבות מס לבעלי אזרחות פורטוגלית. כלומר, בדומה לישראל, גם כאן חבות המיסים חלה רק על תושבי המקום.

יתרונות אזרחות זרה בקניית דירה בחול

הטבות לעולים חדשים

בדומה לנהוג בישראל, אם תחליטו להעתיק את משכנכם לפורטוגל, תוכלו ליהנות מפטור ממיסים על הכנסות מנכסים מניבים מחוץ לפורטוגל לתקופה של 10 שנים. ההטבה הזאת היא אופציה מעולה למעוניינים להעתיק את מקום מגוריהם ועיקר מרכז החיים שלהם במיוחד מטעמים עסקיים, וכן מטעמים אישיים- משפחתיים.

יש לכם נכס באתרי השכרת דירות- תיהנו מזיכוי על המס, ששולם בפורטוגל

כידוע, בשנים האחרונות צומח שוק מקביל של דירות להשכרה לטווח קצר עבור תיירים או כל מבקר אחר, הנדרש לשימוש בנכס. כבעלי נכסים, אשר מוצעים באתרי האינטרנט להשכרה, אתם נהנים מזיכוי על המס, ששולם בפורטוגל, בזכות האזרחות הישראלית בה אתם מחזיקים.

נכסים אטרקטיביים במחירים נגישים

הנכספורטוים בערים המובילות בפורטוגל כמו פורטו הצפונית, או העתיקה, או אפילו קוימברה, אשר בה שוכנת, אחת מהאוניברסיטאות העתיקות בעולם, מוצעים למכירה במחירים נמוכים באופן משמעותי מהמחירים, המוכרים והנהוגים בשוק הישראלי. בניינים בני 6 קומות בעיר פורטו  המרכזית עומדים על טווח של 200,000-300,000 יורו. בפאתי העיר ליסבון, הרי היא בירת פורטוגל, לרבות אזור העיר סינטרה, שמהווה מוקד כח למשיכה תיירותית, ניתן למצוא אחוזות על שטחים כפריים ורחבי ידיים בפחות מ- 2 מיליון שקלים!

גם בעיר ליסבון עצמה, ניתן ליהנות מהזדמנויות נדל"ן משתלמות במיוחד באזורים מתויירים למדי כמו בסמיכות לכיכר המרקיז, ובצידה השני של העיר רחוב אוגוסטה, אזורים, בעלי ביקוש קבוע, אשר נמצא במגמת עליה לדירות AIRBNB מטופחות, שיניבו תשואה מספקת על ההשקעה הראשונית.

לסיכום

למחזיקי אזרחות פורטוגלית הזדמנות לממש את ההטבות המגיעות להם בגין רכישת נכסים בחו"ל, לרבות זיכוי מס מלא על נכסים, שרכשתם, פירסמתם, והנבתם מהם הכנסות בגין היותכם תושבים של מדינת ישראל. פטור ממס לעשר שנים בגין רווחים מחוץ לפורטוגל ושפע של הזדמנויות לשיפור ושדרוג איכות החיים.

לחוות דעת מקצועית ואישית ללא התחייבות

לייעוץ ראשוני עם עורך דין גרטל גרבר צרו קשר

    מאמרים נוספים

    © כל הזכויות שמורות לעורכי דין איריס גרבר ומוטי גרטל
    WhatsApp
    היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור