מזונות ילדים

לייעוץ ראשוני

התקשרו 03-922-8352 או השאירו פרטים:

תוכן עניינים

מה משמעות המושגים מזונות וילדים?

מזונות הינם למעשה כל דבר שקשור בהוצאות הילדים, לרבות – סכום כספי על חשבון הוצאות, עלות שכר דירה, עלות הוצאות חינוך ובריאות של הילדים.
ילדים, או קטינים, הינם בני אדם שגילם עד 18 שנים. לאחר גיל 18 שנים – הם הופכים לבגירים.

מזונות ילדים – בבית המשפט לענייני משפחה ובבית הדין הרבני

יש הבדל בין שתי הערכאות בכל הקשור לפסיקת מזונות ילדים. בית הדין הרבני שואב ומשתית פסיקותיו על ההלכה היהודית. בית המשפט לעניני משפחה משתית פסיקותיו על הלכות בית המשפט העליון אשר מחייבות אותו.

עורך דין מזונות ילדים

מהי הלכת בע"מ 919/15

בשנת 2017 קבע בית המשפט העליון הלכה חדשה לפיה בכל הקשור לילדים שגילם שש שנים ומעלה. בית המשפט יקבע את מזונות הילדים בהתבסס על היקף הכנסותיהם והיקף זמני השהות של כל אחד מהם עם הילדים. למעשה בית הדין הרבני ממשיך להתבסס על ההלכה היהודית וחובתו של אב לזון את ילדיו במלוא צרכיהם ההכרחיים.

פרשנות הלכת בע"מ 919/15

בפסק דין שניתן לאחר מכן, קבע בית המשפט העליון כי יש לפרש את הלכת בע"מ 919/15 כך שעדין נדרש שינוי ננסיבות מהותי כדי לשנות החלטה במזונות ילדים, וכי השינוי יהיה רק ברכיב המזונות לגביו יש שינוי נסיבות מהותי, ולא תהיה פתיחה מחדש של כל ההחלטה בדבר מזונות ילדים.

סופיות החלטה בדבר מזונות ילדים

החלטה בדבר מזונות ילדים כמו החלטה בנושא של הסדרי השהות עם הילדים לעולם אינה סופית עד הגיע הילדים לגיל 18 שנים – בגרותם. הטעם לכך, שיש שינויים מהותיים, לעיתים, שחלים בין מועד ההסכם או מתן פסק דין, למועד החדש, שאם מתקיימים יש צורך להתחשב בהם ולהפחית או להגדיל את סכום מזונות הילדים שהוסכם עליו או שנפסק.

החלטה בדבר מזונות ילדים

מה בין מזונות ילדים למדורם

מדור הילדים הינו חלק ממזונות הילדים. הכוונה לעלות מגוריהם של הילדים. עלות המגורים של הילדים הינה עלות שכר דירה או עלות תשלום ההלוואה המובטחת במשכנתא שמשלם אותו הורה שבתחום אחריותו מצוי הקטין. נהוג לחייב בגין מדור ילד אחד בשליש עלות המדור הכוללת, וכאשר המדובר בשני ילדים – נהוג לחייב בעלות מדור בשיעור כולל של 40% מעלות המדור הכוללת, ו50% אם המדובר בשלשה ילדים. מאידך – נהוג לקבוע סכום עלות כולל של מדור בכל מקרה,  וממנו לגזור את חלקם של הקטינים ולא לאפשר שכירת דירה בסכום מופקע.

עורך דין מזונות ילדים

טרם נקיטת הליך בתחום מזונות ילדים, לרבות – הגשת תביעה למזונות ילדים או עריכת הסכם מזונות ילדים, יש להיוועץ עם עורך דין מזונות ילדים שזהו תחום התמחותו, וזאת על מנת שלא לעשות טעויות ומשגים מיותרים.

עו"ד איריס גרבר

עורכת דין ונוטריון, איריס גרבר, הינה עורכת דין מומחית בתחום דיני המשפחה, על כל תחומיו השונים, בעלת תואר ראשון בכלכלה וקרימינולוגיה B.A ובעלת תואר ראשון במשפטים LL.B מטעם אוניברסיטת בר אילן, חברה בלשכת עורכי הדין ובעלת רישיון עריכת דין משנת 1996.

המידע המוצג באתר זה הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה יעוץ או חוות דעת משפטית.

שיתוף:

התקשרו 03-922-8352 או השאירו פרטים: