שירותים נוטריונים כל מה שצריך לדעת בשנת 2024?

שירותי נוטריון משרד עורכי דין גרטל גרבר

לייעוץ ראשוני

התקשרו 03-922-8352 או השאירו פרטים:

תוכן עניינים

נוטריון הוא עורך דין מורשה שניתנה לו הסמכה  על ידי מוסדות המדינה ובית המשפט, לאמת ו\או לאשר, לבצע חתימה על מסמכים משפטיים במסגרת מקצועו ובהתאם ל לסעיפי החוקים הבאים, תפקידי הנוטריון מוסדרים בספר החוקים של מדינת ישראל בחוק הנוטריונים ובחוק הירושה לשם אישור צוואה. סעיף 7 ו-20א. לחוק הנוטריונים, וסעיף מספר  22 לחוק הירושה,

משרד עורך דין לענייני משפחה גרטל גרבר, הפועל מעל ל-25 שנה, מנוהל על ידי מוטי גרטל ואיריס גרבר מוסמכים משרד המשפטים להעניק שירות של חתימת נוטריון ציבורי ולערוך מסמכים הדורשים אישור או כל פעולה אחרת על ידי נוטריון מוסמך בלבד על ידי משרד המשפטים,  המשרד המתמחה בתחום דיני המשפחה, הגירושין והמקרקעין, ומספקים , אישורים נוטריונים , אישורים נאמנים למקור , אישור נורטיוני להסכם ממון תצהירים  ועוד מגישים לכם את המדריך  לכל מה שצריך לדעת על נוטריון לשנת 2024

מהם התנאים לקבלה של רישיון נוטריון?

לקבלת זכאות  לרישיון נוטריון על מבקש הרישיון לעמוד בתנאים הבאים:

 • אזרחות ישראלית / אישור על תושבות קבע בישראל
 • חברות בלשכת עורכי הדין , חבר בית דין דתי או בתפקיד משפטי
 • ניסיון בעריכת דין 10 שנים מתוכן שנתיים בישראל והבקשה לקבלת רישיון נורטיון הוגשה תוך 7 שנים שבו היה לראשונה תושב ישראל
 • הוא איננו בעל הרשעה בעבירה פלילית שיש עמה קלון.
 • הוא לא הוצא או הושעה מלשכת עורי הדין בספק דין סופי בשל הליכים משמעתיים.
 • הרישיון שלו לא בוטל ולא\או הועמד על תנאי בגין הליכים משמעתיים לפי חוק הנוטריונים למסמכים יוצאי חוץ, בספר החוקים של מדינת ישראל שנחקק בשנת תש"י-1950.
 • בדיקה של וועדת הרישיונות כמתאים וראוי לשמש כנוטריון ציבורי. האישור להיות נוטריון יתקבל רק לאחר בחינה של הוועדה האם המועמד נשא עונשים משמעתיים בהתאם לחוק לשכת עורכי הדין או חוק נוטריונים למסמכים יוצאי-חוץ בספר החוקים של מדינת ישראל, תש"י-1950. וזאת בתוך כ-10 שנים טרם מתן הרישיון.
 • עמד בדרישות של השתתפות בהשתלמות לנוטריונים.

שכר נוטריון 2024

תעריף  נוטריונים בישראל לשנת 2024 מוסדר על פי תקנות הנוטריונים (שכר השירותים של נוטריונים), אשר נחקקו בשנת 1978. המחירון של שירותי הנוטריון מותאם ומעודכן על ידי משרד המשפטים בכל תחילת שנה קלנדרית, והוא צמוד למדד המחירים לצרכן. שכר זה כולל גביית תעריף קבוע עבור כל אחד מסוגי השירותים הניתנים על ידי נוטריון.

סוגי האישורים נוטריונים שמשרד עו"ד גרטל גרבר מספק

מספר דוגמאות לאישורים נוטריון שהמשרד מספק ללקוחותיו :

אישור תרגום נוטריוני – אישור רשמי שניתן על ידי נוטריון, המאשר כי תרגום של מסמך לשפה אחרת הוא מדויק ונאמן למסמך המקורי. האישור מבטא שהתרגום מייצג באופן נאמן את התוכן והמשמעות של המסמך המקורי, ונחשב למסמך משפטי במדינת ישראל, תקף לשימוש בהקשרים משפטיים ופורמליים בינלאומיים.

חתימת ייפוי כוח נוטריוני – ניתנת על ידי נוטריון המוסמך לכך, לאחר הכשרה מיוחדת. היא נדרשת במקרים של ייפוי כוח כללי או לצורך עסקאות מקרקעין שדורשות רישום. תהליך זה מבטיח ששני הצדדים, המעניק והמקבל של ייפוי הכוח, מבינים את משמעותו והשלכותיו. חשוב לוודא שיש הבנה מלאה ומדויקת של התחייבויות וזכויות המעורבות בייפוי הכוח.

סמכות אישור צוואה בפני נוטריון – בישראל קיימות מספר דרכים לעריכת צוואה, כאשר אחת מהן היא עריכתה בפני נוטריון. על פי חוק הירושה, נוטריון נחשב לרשות משפטית מוסמכת לאשרור צוואות, בדומה לסמכות של שופט. לצוואה יש להיות בכתב או בעל פה, והמוריש צריך להצהיר כי זוהי צוואתו האמיתית לפני הנוטריון, על מנת לקבל את אישורו.

אימות נוטריון על הסכם ממון – הסכם ממון הוא הסכם חלוקת רכוש שרוב הזוגות עורכים למקרה שיתגרשו. אם הסכם זה נחתם דה פקטו לאחר שבני הזוג כבר נשואים אחד לשני באופן רשמי – רק בית המשפט יכול לאשר אותו. החוק מעניק את אותה הסמכות של אשרור הסכם ממון בין בני הזוג הנשואים טרם שנישאו וזאת לאחר שהוא ווידא שבני הזוג מבינים את טיב החתימה על ההסכם והמשמעות שלו.

עורך דין נוטריון משרד עורכי דין גרטר גרבר

אישורים נוספים שבכוחו של נוטריון לאשר משפטית:

 • אישור חתימה בשם הזולת
 • חתימה על נכונות של העתק מסמך
 • אישור תצהיר ואישור הצהרה אחרת
 • מסמך אישור שפלוני חי
 • עריכת העדת מסמך סחיר
 • אישור נכונות רשימת מצאי

חתימת נוטריון ואפוסטיל 

לאימות נוטריוני בינלאומי של מסמכים מישראל, יש להוסיף אישור אפוסטיל. הליך זה מתבצע על ידי עובד ציבור מוסמך מבית המשפט, המאשר כי המסמך נחתם על ידי נוטריון ישראלי ולכן נחשב כתקף לשימוש ברוב המדינות, בהתאם לאמנת האג מ-1961. הליך זה מבטיח את הכרה במסמך ברמה הבינלאומית ומעניק לו אמינות משפטית רשמית.

חשוב להיות מודעים לכך שקיימים 2 סוגי אפוסטיל:

 • אפוסטיל של משרד החוץ שתפקידו לאשר מסמכים רשמיים של המדינה כמו תעודת לידה וכיו"ב.
 • אפוסטיל של משרד המשפטים, שמשמש כפקיד של בית המשפט שמאשר את האישור הנוטריוני שניתן על גבי המסמך.

הבנה מעמיקה של ההבדל בין שני סוגי האפוסטיל חשובה עבור תהליך האימות הנכון של מסמכים נוטריוניים ורשמיים. כדאי לבדוק בקפידה את הדרישות הספציפיות של כל מסמך כדי להבטיח את תקפותו בחו"ל.ראש הטופס

לסיכום

במשרד עורכי הדין והנוטריונים גרטל גרבר, אנו מבינים את חשיבות האמון והמקצועיות בנושאי דיני משפחה הניסיון הרב שלנו מבטיח שברגע שאתם בוחרים בנו, אתם מקבלים לא רק ייצוג משפטי ברמה הגבוהה ביותר, אלא גם יחס אישי והתחשבות בצרכים הייחודיים שלכם. פנו אלינו כדי להבטיח שהעניינים המשפטיים החשובים שלכם נמצאים בידיים הטובות ביותר. ליצירת קשר השאירו הודעה בטופס צור קשר או התקשרו ותיענו בהקדם 

עו"ד איריס גרבר

עורכת דין ונוטריון, איריס גרבר, הינה עורכת דין מומחית בתחום דיני המשפחה, על כל תחומיו השונים, בעלת תואר ראשון בכלכלה וקרימינולוגיה B.A ובעלת תואר ראשון במשפטים LL.B מטעם אוניברסיטת בר אילן, חברה בלשכת עורכי הדין ובעלת רישיון עריכת דין משנת 1996.

המידע המוצג באתר זה הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה יעוץ או חוות דעת משפטית.

שיתוף:

התקשרו 03-922-8352 או השאירו פרטים: