קניית דירה בחו"ל – מה חשוב לדעת

חושבים על קניית דירה להשקעה באירופה ובארה"ב? – שימו לב לפרטים הבאים!

רכישת דירה, בין אם מדובר בנכס בארץ או בחול, זו פעולה מורכבת המצריכה רצינות רבה ולרוב כדאי להתייעץ עם עורך דין מקרקעין המומחה לתחום. לכן, חשוב לשים לב לכמה היבטים בטרם מבצעים רכישה או מכירה של נכס. במידה ומדובר בדירה או בית בחו"ל, יש לשים לב להיבטים הללו פי כמה וכמה. קניית דירה בחו"ל מחייבת להעביר כסף למדינה זרה ולכן יש לוודא כי ההעברה נעשית באופן בטוח ונכון. היו לא מעט פרשיות בהן ישראלים ביצעו רכישה והכסף לא הגיע אל היעד ועד כה הם מחכים להחזר. בנוסף, רכישת דירה בחו"ל בדרך כלל נעשית בעזרת חברות נדל"ן מקומיות, אשר נמצאות ביעד מסויים בחו"ל. תבחרו באופן נכון ומדויק את החברה, וודאו כי אכן מדובר בחברה מוכרת ובעלת מוניטין חיובי.

קניית דירה בחול

נושא המיקום של הדירה חשוב מאוד, בארץ אנחנו יודעים בדיוק איפה משתלם וכדאי לרכוש דירה אך לגבי אירופה אנחנו קצת פחות מבינים. לכן, רצוי לבצע סקר שוק ולבדוק על המיקום שבו הדירה נמצאת. עליכם לבדוק האם השכונה מדורגת גבוה, איזו איכות חיים יש שם, האם אחוזי הפשיעה גבוהים, קרבה למרכזי קניות, מוסדות וכדומה. ככל שהדירה תהייה במקום פופולרי יותר – כך ההשקעה שלכם תחשב למוצלחת יותר. היבט נוסף שחשוב להקפיד ולבדוק מתייחס למצב הנכס. בדרך כלל, הדירות מוצגות באמצעות רשת האינטרנט ולא תמיד הרוכשים מגיעים פיסית אל הדירה ובודקים אותה. זו טעות די נפוצה מכיוון שאין טוב כמראה עיניים. רצוי להגיע ולבדוק את הנכס או לשלוח נציג מטעמם שאתם סומכים עליו. הערכה נכונה של הנכס ובדיקה מקיפה בקשר לשיפוצים, תחזוקה וכו' תמנע מכם התעסקויות מרובות בהמשך הדרך.

רכישת דירה באירופה לבעלי דרכון ואזרחות אירופאית

חשוב לציין כי ישראלים שיש להם אזרחות אירופאית יכולים לרכוש דירה בכל אחת מהמדינות החברות באיחוד האירופאי ולקבל מגוון הטבות והקלות. למעשה, רכישת נדל"ן באירופה כשיש ברשותכם אזרחות אירופאית זה אחד הצעדים הנכונים ביותר מכיוון שמדובר בהשקעה נבונה, שאינה גובה מכם סכומים גבוהים (כמו שהייתם צריכים לשלם לו רכשתם דירה בארץ) ובנוסף, תוכלו להנות מהטבות שלהם זכאים אזרחי המדינה. אם אתם חושבים על רכישת דירה באירופה רצוי תחילה להיוועץ עם עו"ד מומחה לטיפול בתהליך הסדרת אזרחויות אירופאיות. יתכן כי דרך זו תקדם אתכם משמעותית לקראת עסקת רכישת של דירה להשקעה בחו"ל.

לחוות דעת מקצועית ואישית ללא התחייבות

לייעוץ ראשוני עם עורך דין גרטל גרבר צרו קשר

    מאמרים נוספים

    © כל הזכויות שמורות לעורכי דין איריס גרבר ומוטי גרטל
    WhatsApp
    היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור